Geveltuin in openbare ruimte

Een geveltuin is een klein tuintje, een smalle strook met planten tegen de gevel van een woning of ander gebouw. Als je een geveltuin wilt aanleggen in openbare ruimte, komt gemeente Roermond gratis de tegels en zand verwijderen, grond aanbrengen en een sluitband aanleggen! Je kunt dan zelf de beplanting aanbrengen en het onderhoud verzorgen. Dit kun je alleen doen maar ook samen met de buren.  

Het aanleggen van een geveltuin heeft verschillende voordelen:

  • Geveltuinen maken de straten groener en geven een vrolijker beeld.
  • Ook zorgt de geveltuin voor voedsel en een schuilplek voor kleine dieren, zoals vlinders, insecten en vogels.
  • Daarnaast kan regenwater dankzij geveltuinen gemakkelijker de grond inzakken en het begroeide deel van de woning blijft in de zomer koeler.

Om een geveltuin aan te laten leggen door de gemeente kun je een aanvraag doen om een vergunning hiervoor aan te vragen. De gemeente controleert de aanvraag voor je en na goedkeuring plaatst de gemeente de geveltuin, waarbij zij tegels verwijdert en opsluitbanden plaatst. Ben je geen eigenaar van het pand? Dan vraag je schriftelijke toestemming aan van de eigenaar en voegt deze toe aan de aanvraag. Bij groepsaanvragen, zoals van bewonersverenigingen, moeten alle bewoners het aanvraagformulier ondertekenen, waarbij één persoon contactpersoon is. 

Geef je nu hiervoor op en ontvang een gratis plantenlijst! 

Kijk voor meer informatie, bekijk onderstaande video (toevoegen instructie video) hoe het werkt of kijk op Geveltuintjes | Gemeente Roermond

Wil je een geveltuin aanleggen op eigen grond? Kijk dan verder in deze inspiratiegids voor tips! 

NK-Tegelwippen 2024

  • Doe ook mee
  • Leg een geveltuin aan
  • Battle for Limburg
  • Waterklaar

Vraag een geveltuin aan

Wil je een geveltuin aanleggen in de openbare ruimte? De gemeente helpt je bij de aanleg.

Buurttoolkit:

  • Zet een buurtactie op
  • Tegelspotkaart
  • Plantenbieb

Op de hoogte blijven?

Mis geen sprong, draai of wip! Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van alles wat met het NK Tegelwippen in Roermond te maken heeft. Ontvang exclusieve verhalen, handige tips en updates over aanstaande evenementen.

Sluit je aan bij onze sprankelende community en laat ons samen de straten van Roermond opvrolijken, tegel voor tegel!